T.C.
MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI
MARDİN - MİDYAT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ
Ana Sayfa  Haberler  23 Nisan Coşkuyla Kutlandı
23 Nisan Coşkuyla Kutlandı Yayın tarihi: 21.05.2014 - 15:54 - Görüntülenme Sayısı: 657

Midyat’ta 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı törenlerle kutlandı.

 

23 Nisan ulusal egemenlik ve çocuk Bayramı’nın 93.yıldönümü Midyat’ta büyük bir coşkuyla kutlandı. Kutlamalar sabah 9.30 da İlçe Milli Eğitim müdürümüz  Şirin Avcı tarfından hükümet konağındaki Atatürk Anıtına çelenk sunulmasıyla başladı. Daha sonra Kocatepe İlkokulu ve Ortaokulundaki Kültür Salonunda kutlama töreni devam etti. Çeşitli okullardan gelen öğrenciler gösterilerini büyük bir coşku ve neşe içerisinde sundu. Program ilçemiz Ali İhsan Kalmaz Ortaokulu Türkçe Öğretmeni Ahmet Yokuş ve İngilizce Öğretmeni Demet Sar tarafından büyük bir başarıyla sunuldu.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Ali İhsan Kalmaz Ortaokulu öğrencisi Cemre Yıldırım Günün Anlam ve Önemi ilgili konuşmasını yaptı.

Ardında yine günün anlam ve önemiyle ilgili şiirler okundu.

Kocatepe İlkokulu öğrencileri folklör gösterilerini sergilediler.

Midyat kaymakamlığı tarafından finanse edilen ve İlçemiz Ortaokulları arasında düzenlenen Matematik Şenliği ve Olimpiyatlarında resim ve kompozisyon dalında dereceye giren öğrencilere Sayın Kaymakamımız Oğuzhan Bingöl tarafından ödülleri verildi. Birinci olan öğrencilere 1000 TL, ikinci olan öğrencilere 750TL ve üçüncü olan öğrencilere 500 TL para ödülü verildi.

Ortaokullar arası kız voleybol yarışmalarında birinci olan Yolbaşı Ortaokulu öğrencilerine ödülleri Sayın Garnizon Komutanımız Veysel Biçen tarafından verildi.

Fatih Ortaokulu Müzik Öğretmeni Mehmet Veysel ÜNLÜ yönetiminde flüt ve müzik korosu gösterilerini sundular.

İlçe Halk Kütüphanesinde en çok kitap okuyan ve ortaokullar arasında düzenlenen Resim, Şiir ve Kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri Sayın Belediye Başkan Vekilimiz Tevfik Baysal tarafından verildi.

1.   İlçe Halk kütüphanesinde en çok kitap okuyan Fahrettin Önen Ortaokulu öğrencisi Bilal YILDIZ

2.       Resim dalı birincisi Ali İhsan Kalmaz Ortaokulu öğrencisi Cemre YILDIRIM

3.       Şiir dalı birincisi Fatih Ortaokulu öğrencisi Elif AKBULUT

4.       Kompozisyon dalı birincisi Fatih Ortaokulu öğrencisi Sultan İLGÜN

Özel Mehmet Nezih Erdem Koleji okul öncesi öğrencileri hazırlamış oldukları kolbastı gösterilerini sundular.

Mustafa Kemal İlkokulu Anasınıfı öğrencileri bir gösteri sundular.

Ortaokullar arası erkek voleybol yarışmalarında birinci olan Gazi Yatılı Bölge Ortaokulu öğrencilerine ödülleri Sayın Başsavcı vekilimiz Arman İlhan tarafından verildi.

Kocatepe Ortaokulu Müzik Öğretmeni Umut BERRAK yönetiminde müzik korosu gösterilerini sundular.

Midyat kaymakamlığı tarafından finanse edilen ve İlçemiz Ortaokulları arasında düzenlenen Matematik Şenliği ve Olimpiyatlarında şiir dalında dereceye giren öğrencilere 2000 TL ödül bedelini kendisi karşılayan Sayın Adalet ve Kalkınma Partisi Midyat İlçe Başkanı Hüseyin Çelebi tarafından verilmesiyle program sona erdi.

Programın tertip,düzen ve beğeni içerisinde geçmesine katkı sunan tüm idareci,öğretmen ve öğrencilerimizi kutlarızı.

                                                                                                                                             İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü

Törenden Enstantaneler:

23nisan23nisan23nisan23nisan23nisan23nisan23nisan23nisan23nisan23nisan23nisan23nisan23nisan23nisan23nisan23nisan23nisan23nisan23nisan23nisan23nisan23nisan23nisan23nisan23nisan23nisan23nisan23nisan23nisan23nisan23nisan23nisan23nisan23nisan23nisan23nisan23nisan23nisan23nisan23nisan23nisan23nisan23nisan23nisan