MARDİN MİDYAT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Amasya Üniversitesi Öğrencilerinden Gelinkaya İlkokulu Şehit Savaş Batu Kütüphanesine Kitap Yardımı

 Amasya´da Üniversite okuyan Ankaralı Çağrı ile Midyatlı Muhammed sosyal sorumluluk projelerini uygulamak üzere ilçemiz Gelinkaya İlk/Ortaokulu kütüphanesini zenginleştirmek için kitap getirdiler.
Amasya Üniversitesi Öğrencilerinden Gelinkaya İlkokulu Şehit Savaş Batu Kütüphanesine Kitap Yardımı

   Amasya´da Üniversite okuyan Ankaralı Çağrı Enes Yardımcıoğlu ile Midyatlı Muhammed Ayyıldız sosyal sorumluluk projelerini uygulamak üzere ilçemiz Gelinkaya İlk/Ortaokulu kütüphanesini zenginleştirmek için kitap getirdiler.

 Hakkâri’de Şehit  olan Çorum Sungur Karaçaylı Şehit Savaş BATU  adının verildiği kütüphanenin açılış törenine İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Abdulkadir Altay da katıldı. Müdürümüz Altay, açılışta yaptığı konuşmada  öğrencilerin kütüphaneleri yakından tanımaları ve kitap okuma alışkanlığını edinmeleri gerektiğini söyleyerek; “Kitap dünyadaki en büyük servettir. Yolumuzu aydınlatan en parlak ışıktır. Özellikle eğitim çağındaki çocuklar bu konuda teşvik edilmelidir” diyerek okuma alışkanlığının önemine dikkat çekti.

Öte yandan, kendilerine kitap hediye edilen öğrenciler de, bu anlamlı etkinlikten dolayı mutlu anlara tanıklık etti.

Sosyal sorumluluk bilinciyle hareket eden gençlerimiz Çağrı Enes Yardımcıoğlu ile Muhammed Ayyıldız´a katkılarından dolayı teşekkür ederiz.

Hakkari Şemdinli’de şehit olan Çorumlu Uzman Çavuş Savaş Batu’a Allah´tan Rahmet Kederli Ailesine ve Yakınlarına  sabır diliyoruz. Ruhun şad olsun Savaş Batu.

MİDYAT MEM

25-09-201825-09-201825-09-201825-09-201825-09-2018

Cumhuriyet caddesi Hükümet Konağı 2.Kat Midyat/MARDİN - 0482462276104824627072

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.