MARDİN MİDYAT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÇOCUKLAR MAKAM KOLTUĞUNA OTURDU.

Midyat´ta, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 98. Yılı Kutlamaları nedeniyle ilkokul 3. Sınıf öğrencisi Betül Bozkuş, İlçe Milli Eğitim Müdürü oldu.  
ÇOCUKLAR MAKAM KOLTUĞUNA OTURDU.

Milli Eğitim Müdürümüz Abdulkadir Altay, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında Fatih İlkokulu´nun minik öğrencileri Yahya Erik, Betül Bozkuş, Hemrin Hüseyin, Eylül Özmen,Zeynep Gül Güneş ile Okul Müdürü Hasan Yıldız ve öğretmenleri Osman Eroğlu´nu makamında kabul etti.

  Minik ziyaretçilerini kapıda karşılayan İlçe Milli Eğitim Müdürümüz, çocuklarla bir süre sohbet ederek 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramlarını kutladı. 23 Nisan kutlamaları çerçevesinde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü koltuğuna temsili olarak 3. sınıf öğrencisi Betül Bozkuş oturdu. Öğrenciler kendilerini makamında kabul ederek 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlayan İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Abdulkadir Altay´a teşekkür ettiler. Ziyarette yer alan öğrencilerden Yahya Erik, Milli Eğitim Müdürümüz için ´23 Nisan´ şiiri okudu.

"İNŞAALLAH SURİYELİ ÇOCUKLARIN DA SEVİNÇ ÇIĞLIKLARINI DUYARIZ"

 

Çocukları bu güzel ve anlamlı günde misafir etmekten duyduğu memnuniyeti dile getiren İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Abdulkadir Altay, "Hepsinin 23 Nisan´ını canı gönülden kutluyoruz. Rabbim bir sonraki 23 Nisan´a bütün dünyada barış, huzur, sevgi sağlasın. Yakınımızda, Irak´ta ve Suriye´de çok ciddi sıkıntılar yaşanıyor.Bugün ziyaretçi olan bir öğrencimiz de Suriyelidir. Önümüzdeki seneye kadar inşallah Suriye´ye barış ve huzur gelir. Orada acı çeken çocuklarımız artık acı çekmez. Onların artık sevinç çığlıklarını duyarız, acı çığlıklarını duymayız" dedi.

 Ziyarette yer alan öğrencilerden Yahya Erik, "Bütün dünyadaki çocuklar 23 Nisan´da mutlu ve mesut yaşasınlar. Tüm çocukların bayramınım kutluyorum" dedi. 

     Ziyaretin sonunda İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Abdulkadir Altay, günün anısına öğrencilere birer hikâye kitabı hediye etti.

 

 

 

21-04-201821-04-201821-04-201821-04-201821-04-2018 

 

 

 

 

 

 

Cumhuriyet caddesi Hükümet Konağı 2.Kat Midyat/MARDİN - 0482462276104824627072

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.