MARDİN MİDYAT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

DİKA İLE SÖZLEŞME İMZALADIK

DİKA İLE SÖZLEŞME İMZALADIK
DİKA İLE SÖZLEŞME İMZALADIK

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile Dicle Kalkınma Ajansı arasında, Ekonomik Altyapının Geliştirilmesi Destek Programı kapsamında,  “MİDYAT’TA MESLEKİ EĞİTİMLE İSTİHDAMA KATKI SAĞLIYORUZ” projesinin sözleşmesi, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz  Abdulkadir ALTAY ile DİKA Genel Sekreteri Yılmaz ALTINDAĞ arasında imzalandı.

Telkari Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bünyesinde, Müdür  Yardımcısı Abdulhakim ŞAHİN koordinatörlüğünde yürütülecek proje ile 539.521,00 ₺ lik hibe desteği sağlanacak.

Proje ile Elektrik Elektronik Teknolojileri  ile Metal Teknolojileri Alanlarının altyapısı yenilenecek. Proje ile ilçemizde faaliyet gösteren sektör mensupları ile öğrencilerimize PLC ve Kumanda Teknikleri,  Pano ve Kompanzasyon Montörlüğü, Demir Kaynakçılığı, Argon Gazı Kaynakçılığı, Gazaltı Kaynakçılığı dallarında uzman personel yetiştirilmesi amacıyla kurslar düzenlenecektir.

             12 ay sürecek proje sonunda Telkari Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bünyesinde bulunan Elektrik Elektronik Teknolojileri  ile Metal Teknolojileri Alanlarının bölgemizin en donanımlı atölyelerine sahip olması beklenmektedir.         

             Projenin hazırlanmasında emeği geçen okul müdürü Velid BAYSOY´a ve proje ekibine İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak teşekkür ederiz.

05-09-201805-09-2018

05-09-201805-09-2018

Cumhuriyet caddesi Hükümet Konağı 2.Kat Midyat/MARDİN - 0482462276104824627072

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.