MARDİN MİDYAT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇEMİZDE 15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ ETKİNLİKLERİ DÜZENLENDİ

Midyat Kaymakamlığı’nın organizesinde, “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” etkinlikleri kapsamında kent meydanında anma programı gerçekleştirildi.Anma etkinliği öncesinde Estel Hacı İsa Camisi’nde şehitlerin ruhu için  Mevlid-i Şerif  okundu ve dualar edildi.
İLÇEMİZDE 15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ ETKİNLİKLERİ DÜZENLENDİ

İki yıl önce 15 Temmuz gecesi olduğu gibi meydanı ellerindeki Türk bayraklarıyla dolduran vatandaşlar bugünkü anma programında da tarihi kent meydanını hınca hınç doldurdu.

 

Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) 15 Temmuz’daki hain darbe girişimine karşı halkın kahramanca verdiği mücadelenin ikinci yıl dönümü nedeniyle Midyat Atatürk Parkında 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında Şehitleri Anma etkinliği düzenlendi.

Midyat Kaymakamlığının organizesinde, tüm kurum ve kuruluşların katkısıyla düzenlenen anma programında ilk olarak istiklal Marşı okundu ve saygı duruşunda bulunuldu. Daha sonra Kuran-ı Kerim tilaveti gerçekleştirildi. Halk Eğitim Merkezi´nce açılan darbe gecesine ilişkin resimlerin yer aldığı serginin gezilmesinin ardında, çocuklar tarafından kahramanlık şiirleri ve ilahiler okudu. Gece geç saatlere kadar devam eden programda İlçe Müftüsü Mehmet Şafi Bilik´in yaptığı dua ile program son buldu.

Programa Midyat Kaymakamımız Sayın Hüseyin Tekin, Garnizon Komutanı Vekili Yarbay Levent Kaya, Belediye Başkanı Vekili Şehmus Tural, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Uzun, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz  Abdulkadir Altay, Ak Parti İlçe Başkanı Melih Güneştan, kamu kurum ve kuruluş amir ve çalışanları ile vatandaşlar katıldı.

Programda konuşan Midyat Kaymakamımız Hüseyin Tekin, "Bir ayağı maalesef ki içimizde, diğer ayağı Avrupa´da, bir diğer ayağı da okyanus ötesinde olan belki onlarca yıl içimizden biri gibi gözüküp sinsi bir hastalık gibi yayılan, özellikle de Silahlı Kuvvetler içerisinde, emniyet, jandarma, mülki ve adli teşkilat içerisinde yer alan Fetullahçı Terör Örgütü 2 yıl önce bugün bu saatlerde milletimizin bağrına, yüreğine, kalbine, şah damarına, hançerini dayamıştır. Özellikle milletimizin güvenine mazhar olmuş, seçilmiş Tükiye Cumhuriyeti hükümeti ve devletine karşı bu haince darbe planına milletimizin, özellikle sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları doğrultusunda milletimiz dur demiştir" dedi.

Programa İlçe Milli Eğitim Müdürümüz  Abdulkadir Altay başta olma üzere şube müdürlerimiz okul idareci ve öğretmenler ile Milli Eğitim Müdürlüğümüz çalışanları tam kadro  katıldı.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak  Menfur darbe girişimine karşı koyarken hayatlarına kaybeden şehitlerimize Allah´tan rahmet, gazilerimize sağlık ve esenlikler dileriz.

MİDYAT MEM

Cumhuriyet caddesi Hükümet Konağı 2.Kat Midyat/MARDİN - 0482462276104824627072

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.