MARDİN MİDYAT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kudüs´ü Anlamak Ve Anlatmak Konulu Etkinlik

Kudüs´ün kutsiyetinin ve tarihi statüsünün önemi konusunda toplumda farkındalık oluşturulması amacıyla Midyat Atatürk Ortaokulu öğrencileri tarafından çeşitli etkinlikler yapıldı.
Kudüs´ü Anlamak Ve Anlatmak Konulu Etkinlik

   Atatürk Ortaokulu´nun öğrencileri Kudüs´e destek olmak ve toplumda farkındalık oluşturulması amacıyla okullarının bahçesinde "Kutsal şehir Kudüs´ü Anlamak ve Anlatmak" adlı bir etkinlik düzenledi.

    Öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği etkinliğe, Midyat Milli Eğitim Müdürümüz Abdulkadir Altay, okul müdürleri ,öğretmenler ,öğrenciler ve veliler katıldı.

    Kur-anı- Kerim tilavetiyle başlayan programda İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Abdulkadir Altay, programa ilişkin bir konuşma yaptı.Konuşmasında Kudüs´ün İslam´ın vazgeçilmez kutsal mekanlarından olduğunu belirten Altay, "Türkiye’de 15 Temmuz darbesi neden yapılmak istendi biliyor musunuz? Filistin’i özgürleştirebilecek, Kudüs´ü özgürleştirebilecek bir güçlü İslam devleti istemedikleri için. Kudüs’ün özgürlüğü, Filistin’in özgürlüğü ancak ve ancak Müslümanların kendi aralarındaki çatışmalara, itişmelere son vermesi ile mümkün olabilir. Tekrar Kürdün, Türkün, Arabın, Çerkezin, Lazım, Çerkezin beraber savaşması, beraber mücadele etmesi, birlik ve beraberlik oluşturmasıyla mümkündür. Eğer biz ayrışırsak, biz birimize düşersek tıpkı Suriye’deki gibi, Irak’taki gibi birbirimizi katledersek Onlar oradaki hükümranlıklarını, oradaki zulümlerini devam ettirecekler" dedi.

  Etkinlikler kapsamında Kudüs ile ilgili resim ve Kudüs maketleri sergisi, kompozisyon, şiir ve resim yarışmaları düzenlendi. Yarışmalarda her dalın birincisine ödül verildi.

  Program, Filistin ve dünyadaki zulme maruz kalan Müslümanlara dua edilmesi, serginin gezilmesi ve yapılan ikramların ardından sona erdi. Sergi okulda bir hafta süre ile gezilebilecek.

29-03-201829-03-201830-03-201830-03-2018

Cumhuriyet caddesi Hükümet Konağı 2.Kat Midyat/MARDİN - 0482462276104824627072

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.