MARDİN MİDYAT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MİDYAT ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ FEN VE SOSYAL BİLİMLER PROJE OKULU’NDA BİLİM VE KÜLTÜR ŞENLİĞİ

MİDYAT ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ FEN VE SOSYAL BİLİMLER PROJE OKULU’NDA BİLİM VE KÜLTÜR ŞENLİĞİ

İlçemizin köklü okullarından Midyat Anadolu İmam Hatip Lisesi, “Proje Okulu” olarak kabul edildiği haberini sevinçle beklerken TÜBİTAK 4006 Fuarı için çalışmalara başlamıştı. Yapılan başvurular sonucu onay kararı çıkan 22 proje için danışman öğretmenler ve asıl rol sahibi öğrenciler, kendi projeleri için hazırlıklara bu bağlamda başladılar. Her bir proje için titizlik temelli gösterilen çaba, nihayet ürünlerini ortaya çıkardı.

            14 Mayıs 2018 tarihinde, fuar açılışı ilçe kaymakamımız sayın Hüseyin TEKİN tarafından yapıldı. Açılışla beraber, aylarca emek verip hazırladıkları projelerini tanıtmak için bekleyen öğrenciler, stant başında ziyaretçilerimize çalışmalarını  tanıtma fırsatını bulmuş oldular.

        ziyaretçiler, okul öğretmenleri ve öğrenciler, “TÜBİTAK 4006 BİLİM FUARI”mıza büyük ilgi gösterdiler. Edebiyatçılarımızın bestelenen şiirlerinden özellikle ilköğretim öğrencilerine yönelik hazırlanan manuel çarpım tablosuna, asit yağmurlarının somut etkilerinden en uzun – en kısa güneş boylarının gölge boyu odaklı gösterimine, toprağa karışan kirli suyun arıtımından el emeği sabun yapımına kadar tam 22 proje sergilendi. Her bir proje için gösterilen ilgi, özellikle “KAN GRUBUMU ÖĞRENİYORUM” projesinde yoğunlaştı. Öğrenciler bilimsel yöntem kullanarak ziyaretçilere kan grubunu öğretmesi, ayrıca heyecan dalgası yarattı.

            Sergilenen projelerin branşlara göre dağılımı şu şekildedir: Türk Dili ve Edebiyatı alanından 5 (beş) proje, Fizik alanından 2 (iki) proje, Biyoloji alanından 4 (dört) proje, Kimya alanından 2 (iki) proje, Matematik alanından 5 (beş) proje, Coğrafya alanından 3 (üç) proje, İmam Hatip Meslek ve Değerler Eğitimi alanından 1 (bir) proje.

        Açılış törenine ilçe kaymakamımız Hüseyin TEKİN, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Abdulkadir ALTAY, Garnizon Komutanı Levent KAYA, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Halil İbrahim ÇİFTÇİ, İlçe Milli Eğitim şube müdürlerimiz, okul Müdürleri, öğretmen ve öğrenciler ile çok sayıda öğrenci velisi katıldı.

 

            Bilim Fuarında emeği geçen tüm idareci, öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ediyoruz.

15-05-201815-05-201815-05-201815-05-2018

Cumhuriyet caddesi Hükümet Konağı 2.Kat Midyat/MARDİN - 0482462276104824627072

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.