MARDİN MİDYAT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürümüz Abdulkadir Altay’ın “3 Aralık Engelliler Günü” Dolayısıyla Yayınladığı Mesaj ve ziyaretleri.

3 Aralık Engelliler Günü, tüm engellilere ve engelli yakınlarına kolaylıklar getirmesini diliyoruz.Engelli yoktur, engel olanlar vardır.
Milli Eğitim Müdürümüz Abdulkadir Altay’ın “3 Aralık Engelliler Günü” Dolayısıyla Yayınladığı Mesaj ve ziyaretleri.

 Günlük hayat içerisinde kimseye muhtaç olmadan yaşamak, insan onuruna yakışır biçimde yer almak herkesin olduğu gibi engelli vatandaşlarımızın da en temel hakkıdır. Bu hakkın sağlanmasında başta devletimiz olmak üzere toplumun tüm kesimlerine önemli görevler ve sorumluluklar düşmektedir. Devletimiz son yıllarda sosyal devlet olmanın gereklerini yerine getirerek, engelli vatandaşlarımız konusunda pozitif ayrımcılıklar yapmış, reform niteliğinde yasal düzenlemeleri hayata geçirmiştir. Yapılan düzenlemeler sayesinde engelli vatandaşlarımız hayatın her alanda eskisinden daha fazla yer almaya başlamışlardır.

 Bu duygu ve düşüncelerle engellilerimizin sorunlarının en aza indirilmesi noktasında konunun gündemde tutularak toplumsal hassasiyetin güçleneceği bir hayat temenni ediyor, engelli vatandaşlarımıza ve ailelerine mutlu huzurlu yarınlar diliyorum. 

    İlçe Milli Eğitim Müdürümüz  Abdulkadir Altay engelliler günü dolayısıyla Toptepe Mahallesinde evde eğitim gören Elif kızımızı evinde  ziyaret edip, hediyeler verdi. Öğretmeninden sağlığı eğitimi hakkında bilgi aldı. Müdürümüz, yaptığı açıklamada "Hepimiz engelli kardeşlerimizin dünyasını kolaylaştıracak adımlar atmalıyız. Engelli yoktur, engel olanlar vardır!" dedi.

04-12-201704-12-2017

Cumhuriyet caddesi Hükümet Konağı 2.Kat Midyat/MARDİN - 0482462276104824627072

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.