MARDİN MİDYAT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürümüzün Yarıyıl Mesajı.

  Öğretmen ve öğrencilerimizin geride bıraktıkları yarıyılın yorgunluğunu ve stresini atmaları için bu gün başlayacak olan yarı yıl tatili ile ilgili İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Abdulkadir ALTAY bir mesaj yayınladı.  
Müdürümüzün Yarıyıl Mesajı.

     Sevgili Öğrenciler; Geleceğimiz olan siz çocuklarımızı, yavrularımızı çok sevdiğimizi bilmenizi istiyorum. Okulların açıldığı günden  itibaren tempolu bir şekilde çalıştınız, çabaladınız; okullarımızda görmüş olduğunuz eğitim ve öğretim ile Türk Millî Eğitimi ` nin hedeflerine varmayı amaç  edindiniz. Bunların sonucu dinlenmeyi hak ettiniz. Yarıyıl tatili süresince önce  sağlığınızı korumanızı, dinlenmenizi, ailelerinize birlikte zaman geçirmenizi ve  özellikle kitap okuyarak vaktinizi olumlu bir şekilde değerlendirmenizi  istiyorum.

     Saygıdeğer anne-babalar; Birinci dönemde karnelerindeki düşük  notlarından dolayı, çocuklarınıza olumsuz tutum ve davranışlar göstererek, üzüp,  onların şevk ve azimlerini kırmayınız. Onların başarılı olması, sizin onlara  göstereceğiniz sevgi ve hoşgörü ortamında sorunları paylaşıp, çözüm yolları aramanıza bağlıdır. Bu nedenle onları şefkat ve merhamet duygularınızla motive  edip, bağrınıza basınız. Başarılı çocuklarımızı da ödüllendiriniz. Onları tatil  dönüşü okullarına dinlenmiş ve moral depolamış olarak gönderiniz.

    Değerli Öğretmen Arkadaşlarım, Sizler öğrencilerinizi; sevgiye, birlikte  çalışmayı, okuduğunu anlamaya, kavramaya; analiz ve sentez yapmaya; kişilikli,  milli manevi değerlerine bağlı olmaya, bilinçli olmaya; başarıyı aramaya,  değerlendirmeye ve yönlendirmeye; öğrenciyi merkez yapmaya; akla ve mantığa,  çağdaş ve demokratik değerlere, en uygun ve dinamik bir eğitim-öğretim vererek,  onları Türk Millî Eğitim Sistemimizin ;Genel ve Özel Amaçları   doğrultusunda  yetiştirmektesiniz. Birinci dönemdeki üstün çalışma azminizden ve  fedakârlıklarınızdan dolayı sizlere teşekkür ediyorum.

      Ayrıca Çalışmalarımızda desteklerini esirgemeyen herkese şükranlarımı sunar, öğretmen arkadaşlarımın gereksiz alınan raporların eğitimi engelleyip, öğrencilerimizi mağdur ettiği bilinci ile hareket edeceklerine olan inancımın tam olduğunu belirtir, 05.02.2018 Pazartesi günü Sabahı başlayacak olan 2017 -2018 öğretim  yılının II. Döneminde sağlıklı ve huzurlu bir şekilde dinlenmiş olarak tekrar  buluşmak dileklerimle tüm öğrencilerimize ve öğretmen arkadaşlarımıza ailesi ve  sevdikleriyle beraber mutlulukla geçecek bir yarı yıl tatili diliyor; eğitime  gönül veren herkese selam ve saygılarımı sunuyorum.

 

                                                                  Abdulkadir ALTAY
                                                                     İlçe Milli Eğitim Müdürü

 

Cumhuriyet caddesi Hükümet Konağı 2.Kat Midyat/MARDİN - 0482462276104824627072

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.