MARDİN MİDYAT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğretmen ve Öğrencilerimiz Tablet Bilgisayarlarına Kavuştu

Kısaca, F@TİH Projesi olarak bilinen Fırsatları Arttırma ve Teknolojiyi İyileştirme Hareketi Projesi ‘nin tablet dağıtımı törenle gerçekleştirildi.
Öğretmen ve Öğrencilerimiz Tablet Bilgisayarlarına Kavuştu

 

İMKB Anadolu Lisesindeki dağıtım törenine; Kaymakam Oğuzhan Bingöl, Emniyet Müdürü Serdar Yurdagül, İlçe Jandarma Komutanı İlhan İnce, Milli Eğitim Müdürü İbrahim Şişman, Hastane Başhekimi Opr. Dr. Bilal Arıkan, okul müdürleri ve öğrenciler katıldı.

 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan törenin ardından İMKB Anadolu Lisesi Müdürü Abdulgafur Alptekin konuşma yaptı. 9. Sınıf öğrencilerine 170 adet ve öğretmenlere 40 tablet bilgisayar dağıtılacağını hatırlatan Alptekin Tabletlerin, bilgiye hızlı ve kolay ulaşmanın yolu olduğu unutulmamalıdır. Hepimiz yazarak çalışmanın en kalıcı öğrenme olduğunu bilmekteyiz. Kitap okurken,sayfaları tek tek çevirirken aldığımız aldığımız kitap okuma lezzetini asla bertaraf etmemeliyiz.şeklinde konuştu.

Törende konuşma yapan Kaymakam Oğuzhan Bingöl Bu gerçekten beni bir idareci olarak hayallerimin bile ulaşamadığı bir nokta. Bu anlamada bize bu hayalleri yaşatan ve bu konuda fedakârlık gösteren büyüklerimize saygıyı, kendi adıma bir borç biliyorum.dedi.

Konuşmasında öğrencilerin başarıyı elde etmesi için mazeretlerinin kalmadığını işaret eden Kaymakam Bingöl Bizler hep bu bölgede eğitimin altyapının yapısının diğer bölgelere göre çok geride kaldığını söyledik, hep eleştirilerimizi bu yönde sıraladık. Bu konuda teknolojinin size bu son çığırı aşması aslında son dönemde yapılan yatırımlarla sizin önünüzde hiçbir engelin kalmadığını düşünüyoruz.Bizler bundan sonra sizlerin başarısızlığınızın hesabını artık gücümüzün yettiği öğretmenlere de değil, idarecilere de değil direk öğrencilerden soracağız. Yani başarısızlığımızı sığdırdığımız hiçbir dal kalmadı. Bunun içinde bu bilgisayarları sizin hayatınıza yön verecek şekilde kullanmanızı ve ufkunuzu Türkiyenin de ötesine taşımasını temenni ediyorum. Hepinize başarılar diliyorum.şeklinde konuştu.

 

Konuşmaların ardından öğretmen ve öğrencilere tablet dağıtımı yapıld.

Tablet dağıtım töreninde İlçemiz Midyat İMKB Lisesinde 176 öğrenci ve 46 öğretmen,Anadolu Lisesinde 227 öğrenci ve 50 öğretmen,Aziz Önen Anadolu Lisesinde ise 248 öğrenci ve 61 öğretmen olmak üzere toplamda 651 öğrenci ve 157 öğretmene tabletleri dağıtılmış oldu.

F@TİH Projesi kapsamında 1 Nisan Tarihi itibari ile Tüm lise ve ortaokullarımıza Etkileşinli tahta kurulumu başlayacak olup, kurulumdan hemen sonra bu okullarımızında öğretmen ve öğrencilerine tablet dağıtımları yapılacaktır.,

MİDYAT MEM BİLŞİM ŞUBESİ.

TABTABTABTABtablettabletTABTABTABTABTABTABTABTABTABTABTABTABTABTABTABTABTABTABTABTABTABTABTABTABTABTABTABTABTABTABTABtabletTABtablettablettabletTABTABTABTABTABTABTABtablettablettablettablettablettablettablettablettablettablettablettablettablettablet

Cumhuriyet caddesi Hükümet Konağı 2.Kat Midyat/MARDİN - 0482462276104824627072

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.