MARDİN MİDYAT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

PROF.DR.AYTAÇ AÇIKALIN´IN "OKULU GELECEĞE TAŞIMAK" KONULU SEMİNERİ.

Müdürlüğümüzce ve Eğitim Bir-Sen İlçe Temsilciliği işbirliğinde ilçemizde görev yapan öğretmen ve okul yöneticilerine yönelik "Okulu Geleceğe Taşımak" konulu seminer düzenlendi.
PROF.DR.AYTAÇ AÇIKALIN´IN "OKULU GELECEĞE TAŞIMAK" KONULU SEMİNERİ.

Müdürlüğümüzce ve Eğitim Bir-Sen İlçe Temsilciliği işbirliğinde ilçemizde görev yapan öğretmen ve okul yöneticilerine yönelik "Okulu Geleceğe Taşımak" konulu seminer düzenlendi. Hacette Üniversitesi’nden emekli Prof. Dr. Aytaç AÇIKALIN tarafından Midyat  Fen Lisesi konferans  salonunda gerçekleştirilen seminerde;okulun dünü-bugünü-geleceği,hedef belirleme,etkili iletişim,şeffaf yönetim konularına yer verildi. 

Prof. Dr. Aytaç AÇIKALIN konferansa katılan eğitimcilere deneyimlerini paylaştı.Aytaç hoca sempatik tavırlarıyla yönetimde farklı yaklaşımlarını uygulamalı olarak sohbet havasında anlattı.Yaşamından kesitler anlatarak geçmiş ve günümüzü mukayese eden AÇIKALIN geleceğin daha aydınlık olduğunu belirtti.Bu aydınlık gelecekte öğretmenlere büyük görev düştüğünü daima önde ,kendini geliştiren öğrenen ve öğreten yöneticilerin ülke geleceğinde büyük hizmetleri olacağını açıkladı.AÇIKALIN öğrenci, veli, öğretmen ve yöneticilere yönelik yapmış olduğu konuşmalarında;"Bizim mühendise ihtiyacımız yok! Yıkılmayan bina yapan mühendise ihtiyacımız var. Bizim öğretmene ihtiyacımız yok! Bizim dürüst,ahlaklı ve çalışkan bireyler yetiştirecek öğretmenlere ihtiyacımız var. " dedi.

Canlı ve heyecanlı anlatımıyla ilgi odağı olan  Prof. Dr. Aytaç AÇIKALIN dinleyicilerin büyük beğenisini kazandı.

Seminere İlçe Kaymakamımız Sayın Hüseyin Tekin , İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Abdulkadir Altay,Savur ve Gercüş İlçe Millli Eğitim Müdürleri,İlçe Müftüsü Mehmet Şafi Bilik,Eğitim Bir-Sen Temsilcileri, okul müdürleri, veliler ve davetliler katıldı.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Abdulkadir Altay, konferanstan eğitime dair farklı bir bakış açısı kazanıldığını belirterek Prof.Dr. Açıkalın´a, teşekkür etti.

08-11-201808-11-201808-11-201808-11-201808-11-201808-11-201808-11-2018

Cumhuriyet caddesi Hükümet Konağı 2.Kat Midyat/MARDİN - 0482462276104824627072

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.