MARDİN MİDYAT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Şehit Öğretmenler İçin Mevlit Okuttuk.

Öğretmenler günü vesilesi ile görevi başında şehit olan ve ahirete intikal etmiş tüm öğretmenlerimiz için Altunkaya Camiinde Mevlid-i Şerif okuttuk.Öğrencilerimiz şehit edilen öğretmenler adına hatim indirdi.
Şehit Öğretmenler İçin Mevlit Okuttuk.

Midyat Andolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Serdengeçti Mungan"ın Kuran-Kerim tilavetiyle başlayan program ilçemiz müftülük personellerinin Mevlit okumasının ardından öğrencilerimizin okuduğu ilahi ile  devam etti.

Program ilçe müftülük vaizi Nurullah Nur´un hafta içerisinde okutulan yüzlerce hatmi şerifi öğretmenlerin ruhlarına hediye edilmesi ve yapılan dualarla son buldu.

Programa İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdulkadir Altay, şube müdürleri, tüm merkez okul idarecileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Milli Eğitim Müdürümüz Abdulkadir Altay’da, burada yaptığı açıklamada,bütün şehitleri ve ahirete intikal etmiş olan tüm öğretmenlerimizi rahmetle andığını belirtti. İnsanların gelip geçici olduğunu, bu dünyanın imtihan dünyası olduğunu dile getiren Altay, “Hepimiz gelip geçiciyiz, her yaşamın bir sonu vardır. Bu yaşamda vatan, milleti namus, dini uğruna hayatını kaybeden insanlar kitabımızca şehitlikle müjdelenmiştir. Ne mutlu onlara ki, ahret hayatında onlar için müjdeler var. Ruhları şad olsun, mekânları cennet olsun. Bu coğrafyayı bizlere vatan yapan şehitlerimizden Allah razı olsun. Onların haklarını ödeyemeyiz.” şeklinde konuştu.

Ahirete intikal eden tüm öğretmenlerimizi ve şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz.

23-11-201823-11-201823-11-201823-11-201823-11-201823-11-2018

Cumhuriyet caddesi Hükümet Konağı 2.Kat Midyat/MARDİN - 0482462276104824627072

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.